Filmy malarstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje malarstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy poszukiwania biologicznej rodziny Edwarda prowadzą go i jego dziewczynę Ryley do wspaniałej willi położonej wysoko w górach północnej Portugalii, jest on podekscytowany spotkaniem z dawno zaginioną matką i bratem bliźniakiem. W końcu odkryje, kim jest i skąd pochodzi. Odpowiedź będzie zaskakująca.
Początek XVI wieku. Leonardo da Vinci zostaje oskarżony o zamordowanie swojej muzy, Caterine da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść, w której ujawnia historie stojące za swoimi kolejnymi dziełami.
Kiedy Nant znika w tajemniczych okolicznościach, jego brat bliźniak, Nont, postanawia przejąć jego tożsamość i odkryć, kto lub co doprowadziło do tej sytuacji. Poznając jego najbliższych przyjaciół: Zoueya, Firsta, Captaina i Porsche'a, chłopak poznaje świat przesycony prostytucją, narkotykami, BDSM i nielegalnymi filmami pornograficznymi. Gdy do Nonta docierają informacje, że Nant w rzeczywistości może być już martwy, podejmuje decyzję o nawiązaniu niebezpiecznej relacji seksualnej z menadżerem klubu Playboyy, Promem, który może okazać się kluczem do rozwiązania tej zagmatwanej zagadki.


Serial przedstawia najbardziej spektakularne kradzieże dzieł sztuki.

Wielkie oczy

6,4
6,7
Wielkie oczy to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.
Niezrozumiany przez rówieśników, odrzucony przez artystyczny establishment, pogrążony w żalu po stracie starszej siostry i torturowany nałogiem. Film ukazuje życie Muncha, malując intymny i pełen niuansów obraz wyjątkowej i różnorodnej osoby i artysty. Ta współczesna adaptacja przenosi widza do czterech ważnych rozdziałów w jego życiu: historii pierwszej miłości Muncha i kontrowersji wokół jednej z jego wczesnych wystaw w Berlinie. Potem następuje przyjęcie Muncha do kliniki psychiatrycznej, gdzie został zmuszony do podjęcia największej decyzji w swoim życiu. Wreszcie film ukazuje walkę artysty pod koniec życia o ocalenie jego dzieł przed nazistami podczas II wojny światowej.
Tin od wielu lat jest zakochany w swoim najlepszym przyjacielu, Parku. Mimo iż wcale tego przed nim nie ukrywa, to chłopak nigdy nie podejmuje tematu, obracając każde wyznanie w bezsensowną prowokację. Okazuje się jednak, iż Tin również nie jest Parkowi obojętny, jednak poczucie winy spowodowane tragicznymi wydarzeniami z przeszłości sprawiają, że żyje z przekonaniem, iż nie ma prawa związać się z przyjacielem. Jego myślenie zmienia się w chwili, gdy Tin staje się obiektem zainteresowania innego chłopaka...

Twój Vincent

6,9
7,9
Animowany film biograficzny o ostatnich trudnych dniach Vincenta van Gogha zrealizowany w stylu przypominającym obrazy uwielbianego holenderskiego mistrza.
Wampir Lestat de Lioncourt ocknął się po wielu latach drzemki w trumnie. Ze zdumieniem odkrył, że świat bardzo się zmienił. Wcale mu to nie przeszkadza, przeciwnie, zostaje gwiazdą rocka i otacza się tłumem wielbicieli. Jego muzyka budzi jednak ze snu okrutną egipską królową wampirów Akashę…
Adela ma 15 lat, przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, artystkę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…